Najlepsze suplementy przedtreningowe – ranking

Suplementy przedtreningowe zaliczane są do grupy najpopularniejszych odżywek na rynku. Swoją popularność zawdzięczają swojemu działaniu, które ogólnie rzecz biorąc polega na rzeczywistym wsparciu Twojego siłowego i wytrzymałościowego wysiłku w pracy nad wymarzoną siłą, sylwetką i sprawnością.

To ogromne zainteresowanie klientów nie mogło oczywiście nie zostać zauważone przez licznych producentów suplementów diety, którzy swoją ofertę wzbogaciły o tego typu specyfiki, a w niejednym przypadku uczyniło je nawet filarem tego, co mają do zaproponowania.

boxing-606193_640

Oczywiście, jak na każdym rynku, na którym występuje spore zapotrzebowanie na dany produkt, tak i na rynku suplementów nie trafić na oferty oszukańcze – takie, które składają nam obietnicę osiągnięcia pożądanych efektów, aby później jej nie dotrzymać, a nawet wyrządzić nam krzywdę.

Najczęstszym przewinieniem, jakiego dopuszczają się oszuści jest umieszczanie w swoich produktach substancji nienależycie przebadanych, a więc takich, które są mało lub w ogóle nieskuteczne, a nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

Innym razem, firmy pragnące szybko zbić kapitał na naiwności i braku kompetencji kupujących, umieszczają w swoich produktach, owszem, substancje bezpieczne i o potwierdzonym działania, ale robię to w ilościach tak małych, że nie są one w stanie pomóc nam w osiągnięciu naszego celu za sprawą właśnie zbyt małych dawek poszczególnych substancji.

Ważnym jest również, aby zwracać baczną uwagę na specyficzne połączenia, jakie stosują producenci w odżywkach przedtreningowych. A to dlatego, że nierzadko zdarza się, że ich właściwości się wykluczają, a nawet stają się niebezpieczną mieszanką. Innym razem, poszczególne połączenia składników są wymagane, ponieważ w pojedynkę nie są w stanie odpowiednio zadziałać, potrzebują do tego odpowiedniego towarzystwa innej substancji.

Przykładem takiej substancji, pożądanej, jest np. tlenek azotu (NO), który powoduje, że nasze naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, co sprzyja lepszemu, większemu transportowi tlenu, węglowodanów, aminokwasów i tłuszczów do komórek mięśniowych.

Inną substancją, której powinniśmy poszukiwać w odżywkach przedtreningowych, jest np. kwas foliowy (wit. B9), wpływający bardzo korzystnie na proces sekrecji tlenku azotu.

Takich substancji, i zależności między nimi, jest oczywiście znacznie więcej. Poznanie ich jest niebywale istotne – niewątpliwie równie pomocne przy wyborze odpowiednich preparatów okazują się być rankingi produktów poszczególnych kategorii. Poniżej prezentujemy Ci jeden z takich zestawień, ale zanim do niego przejdziesz, dowiedz się jeszcze jakie inne oczekiwanie powinieneś mieć wobec odżywek przedtreningowych.

Nade wszystko, rolą takiej odżywki jest pomóc Ci zwiększyć efektywności twojego treningu, pobudzić Twoje mięśnie do wzrostu, a Ciebie uczynić silniejszym i bardziej wytrzymałym na trudy pracy na siłowni. Pamiętaj, że odżywki przedtreningowe nie powoduję wzrostu masy mięśniowej, ale dają Ci możliwości, dzięki którym będziesz mógł się o to postarać z większą łatwością.

Przechodząc zatem do sedna sprawy – jakie odżywki przedtreningowe wyróżniamy? Ogólnie rzecz biorąc dzielą się one na trzy kategorie, które zostały zaprezentowane poniżej wraz z obecną czołówką produktów w każdej z wymienionych kategorii. Sięgając po któryś z tych preparatów, możesz być spokojny o to, iż dokonałeś właściwego wyboru.

Klaczyczne przedtreningówki – mają one wszechstronne zastosowanie, ponieważ zwiększają pompę mięśniową, pobudzają oraz poprawiają wytrzymałość. Dedykowane są osobom całkowicie zdrowym, którym obce są choćby najmniejsze problemy z krążeniem krwi.

Ranking:

URX Bombshell (https://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/urx-bombshell-270g)

URX Bombshell – jeden z nielicznych tego typu produktów przedtreningowych na rynku, który przy mało skomplikowanym składzie, wykazuje bardzo dużą skuteczność działania. Jego receptura skomponowana została z użyciem wyłącznie najefektywniejszych substancji, przy uwzględnieniu ich odpowiednich dawek. URX Bombshell pozwala na osiągnięcie monstrualnego pobudzenia, koncentracji i motywacji do działania z jednoczesnym wywołaniem gigantycznej pompy mięśniowej.

Jack’d Up (https://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/jackd-up-250g)

Jack’d Up – jego równie mało skomplikowany skład, również wykazuje ogromną skuteczność działania. Zawarte w nim substancje występują w optymalnych dawkach.

Mesomorph (http://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/mesomorph-388g)

Mesomorph – bardzo złożony produkt zawierający w swoim składzie związki wspierające regenerację, przyspieszające anabolizm i hamujące katabolizm. Dodaje energii, zwiększa produkcję Tlenku Azotu, zapewnia prawidłową prace mięśni, pomaga zwiększyć siłę mięśniową oraz wpływa na wytrzymałość. Dzięki temu doskonale nadaje się do stosowania w okresie zwiększonej aktywności fizycznej.


Jack3D (https://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/jack3d-250g
Jack3D – produkt stworzony dla najbardziej wymagających. Działanie, które można porównać jedynie z najmocniejszymi dostępnymi na rynku suplementami przed treningowymi.

Pompujące odżywki, tzw. boostery – nie posiadają stymulantów układu nerwowego (kofeiny, teofiliny, geranaminy, efedryny, hordeniny czy higenaminy). Dedykowane osobom, którym zależy na prawidłowym ukrwieniu mięśni, lub wrażliwym na wyżej wymienione stymulanty.

Ranking:

Nitraflex (https://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/nitraflex-300g)

Nitraflex – to innowacyjny suplement przedtreningowy, który zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni, jednocześnie dając uczucie „pompy mięśniowej”, zarówno w trakcie treningu, jak i zaraz po nim. Preparat zawiera w swoim składzie składniki anaboliczne, pobudzające i zwiększające objętość komórek oraz wytrzymałość.

Hemavol

Hemavol (http://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/hemavol-240g)

Hemavol – jest to jeden z najskuteczniejszych preparatów na rynku wywołujących pompę mięśniową. Dobór odpowiednich składników zapewnia maksymalne ukrwienie mięśni podczas treningu i znaczną wizualną poprawę muskulatury! Hemavol w zaledwie 7,5 gramowej porcji zawiera wyłącznie kluczowe składniki, które wyniosą Twój trening na niedostępny dotąd poziom.


Alpha Drive (https://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/alpha-drive-270g)
Alpha Drive – to bardzo mocny produkt do stosowania tylko przed treningiem, którego składniki mają działanie potwierdzone badaniami naukowymi i dostajesz je w klinicznych dawkach, bez zbędnego cukru i sztucznych aromatów i barwników. Wystarczy spojrzeć na skład. Alpha Drive zapewnia niezrównaną energię, wytrzymałość i ostro podniesioną koncentrację i skupienie, abyś mógł pokonać kolejne bariery na treningu i poprawić wyniki.

Odżywki wytrzymałościowe – czyli suplementy przedtreningowe, które zwiększają poziom energii i poprawiają wytrzymałość i wydolność a przy tym nie zwiększają uczucia „pompy mięśniowej”. Dedykowane osobom, które uprawiają sporty wytrzymałościowe oraz siłowo-wytrzymałościowe.

Ranking:

Hypermax (https://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/hypermax-204g)

Hypermax – zaprojektowany przy użyciu sprawdzonych składników najwyższej jakości, aby poprawić 3 najważniejsze aspekty przedtreningowej suplementacji. Zwiększyć wytrzymałość, zwiększyć produkcję tlenku azotu i dodać czystej energii z maksymalnym skupieniem i koncentracją. Chociaż został zaprojektowany, aby zapewnić ekstremalny poziomy energii i maksymalną koncentrację, HyperMax dostarcza także pełne dawki substancji przyspieszające wzrost masy mięśniowej i przyrost siły.

Cannibal Riot

Cannibal Riot (http://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/chaos-and-pain-cannibal-riot-300g)

Chaos and Pain Cannibal Riot to silny preparat przedtreningowy przeznaczony tylko dla zaawansowanych użytkowników i sportowców. Powoduje maksymalny przypływ energii i motywacji, poprawia ukrwienie mięśni i daje silne odczucie tzw. „pompy mięśniowej”. Ponadto poprawia wydolność tlenową i beztlenową, komunikację nerwowo-mięśniową oraz przyspiesza metabolizm energetyczny. Wszystko to sprawia, że zastosowanie tego produktu pozwoli poprawić osobiste rekordy i wyniki sportowe.

Speed X3 (https://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/speed-x3-140g)

Speed X3 – kolejny wielki ultra skoncentrowany suplement przed treningowy. Stworzony specjalnie, aby poprawić napompowanie mięśni, wzmocnić wytrzymałość, obniżyć poziom kwasu mlekowego, wspomóc budowy siły i masy. Speed X3 zmienia znaczenie słów ultra-skoncentrowany i mocno wpływa na skupienie, koncentrację i energię. Spróbuj nowego Speeda, a po trzydziestu minutach od spożycia poczujesz ekstremalną koncentrację i skupienie.

Jaka przedtreningówka jest niekwestionowanym liderem na rynku?

To zależy od osoby i od jej oczekiwań względem tego rodzaju suplementu. Przed jego zakupem trzeba zawsze dokładnie prześledzić jego właściwości. Oferta przedtreningówek jest bardzo bogata, więc każdy znajdzie odpowiedni preparat z tej kategorii dla siebie.

Jak dawkować przedtreningówkę?

To zależy od wagi człowieka. Dobrą praktyką, jest stosowanie na początku połowy dawki zalecanej przez producenta na opakowaniu produktu. Po sprawdzeniu jego działania, można zacząć stosować się do jego zaleceń. Może się bowiem okazać, że wspomniana połowa dawki będzie całkowicie wystarczalna. Bywa, że i dawka, jaką proponuje nam producent na nas nie działa, wtedy można pozwolić sobie na jej zwiększenie o ok. 1,5-2 razy.

Jestem ospały i zmęczony po zażyciu przedtreningówki. Jak temu zaradzić?

Dzieje się na ogół po dostarczeniu organizmu zbyt dużej dawki stymulantów, co powoduje, że uruchamiają się jego mechanizmy obronne. Wówczas najlepiej jest zmniejszyć tę dawkę, najlepiej o połowę.

Czym charakteryzuje się bardzo dobra przedtreningówka?

Przede wszystkim składem. Odpowiedni skład to taki, który nie zawiera zbyt dużej ilości zwykłych wypełniaczy, jak węglowodany czy cukry. W następnej kolejności należy zwrócić uwagę czy składniki na których zażyciu najbardziej nam należy występuję w danym preparacie w odpowiednio dużej dawce, zamiast tylko symbolicznej, co niestety się zdarza.

Kiedy stosować przedtreningówkę?

Nie ma ograniczeń wiekowych. Niemniej ogromy wpływ pływ na jej działanie wywiera moment spożycia posiłku. Najlepiej, aby czas od tego momentu, do momentu zastosowania odżywki nie był zbyt krótki, dlatego aby odczuć jego działanie najlepiej posiłek skonsumować ok 1,5-2 godzin, a odżywkę 15-30 minut przed treningiem.

Czy można łączyć przedtreningówki z innymi odżywkami?

Tak, ale trzeba uważać na takie połączenia – być świadomym ich działania. Często łączone są one z preparatami, które stanowią uzupełnienie o składniki, których przedtreningówki nie zawierają, np. stymulanty.

Czy to prawda, że starsze wersje tych samych produktów są lepsze od nowych?
Tak. Dzieje się tak ponieważ, producenci po sukcesie określonego preparatu dążą do maksymalizacji zysku z jego sprzedaży, oferując jego drugą (lub kolejną) wersję, niestety uboższą od wersji pierwotnej. Innym powodem bywają po prostu różne regulacje farmaceutyczne.

Czy boostery treningowe z USA są lepsze od pozostałych?

Na ogół bywa to prawdą, a wynika to ze specyfiku regulacji prawnych w zakresie suplementacji – odmiennych podejść do tego zagadnienia amerykańskiej FDA oraz Unii Europejskiej, na korzyść tej pierwszej instytucji.

Czy istnieje dobra przedtreningówka nie droższa niż 50 zł?

Niestety nie. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w naprawdę dobrej jakości przedtreningówkę, to musimy liczyć się z wydatkiem większym niż 50 zł. Choć wydamy więcej pieniędzy, możemy być spokojni o osiągnięcie pożądanych efektów.

Po jaką przedtreningówkę sięgnąć w pierwszej kolejności?
Na początek warto sprawdzić te odżywki, na które stać nas bez większego wysiłku i wydaje się, że są w stanie spełnić nasze oczekiwania. Regułą jest również to, iż powinno się sięgać najpierw po preparaty słabsze, a dopiero później po te silniejsze.

Po jakim czasie przed treningówka zacznie działać?
Na ogół na treningu odczuwamy jej działanie. W innym razie, możemy być pewni, że odżywka, po którą sięgnęliśmy nie była dobrym wyborem.

Dlaczego przedtreningówka nie działa?
Powodów może być wiele – najczęstsze to kiepskiej jakości produkt oraz niewłaściwe stosowanie go.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *