Jaką johimbinę wybrać?

Wśród dostępnych na rynku spalaczy tłuszczu bez wątpienia johimbina cieszy się największą popularnością i jest rozwiązaniem wybieranym najczęściej wśród osób chcących zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej. Czym ona jednak właściwie jest? Johimbina to alkaloid, który pochodzi z kory drzewa afrykańskiego i azjatyckich krzewów rauwolfii żmijowej.

Głównym zadaniem jakie spełnia johimbina jest między innymi zwiększenie stężenia adrenaliny, co z kolei stymuluje metabolizm tłuszczowy do przeprowadzenia procesów termogenicznych. Jeśli chodzi o jej zażywanie, u mężczyzn pomaga ona zwalczyć tkankę tłuszczową przede wszystkim z okolic brzucha, z kolei u kobiet z pośladków i ud. Johimbina hamuje apetyt, reguluje poziom krwi, nasila ketogenezę. Nie jest ona jedynie samym spalaczem w sobie.Według przeprowadzonych badań związek ten poprawia sprawność seksualną u mężczyzn, podnosi libido, poprawia zdolności poznawcze i zmniejsza ciśnienie w obrębie mózgu.

Johimbina powinna być zażywana na czczo, gdyż pod wpływem różnego rodzaju produktów spożywczych jest działanie jest hamowane. Zaleca się przyjmowanie jej w dawkach: 14 mg na 70 kg masę ciała, 18 mg na 90 kg masę ciała i 22 mg na 110 kg masę ciała.

Jaką johimbinę wybrać?

Nie każdy produkt jest taki sam i nie każdy może zaoferować nam takie samo działanie. Jeden preparat drugiemu nie jest równy, dlatego też tak ważnym jest wybranie tego najlepszego. Czytając ulotkę zwróćmy uwagę, czy w składzie jest faktycznie johimbina, czy korzeń drzewa johimbiny, gdyż ma to istotne znaczenie dla działania tego związku. Ilość johimbiny w korzeniu jest minimalna.Wybierając, warto postawić na ten związek w postaci chlorowodorku, gdyż wtedy jej działanie jest najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *