Boostery treningowe

Osoby intensywnie trenujące poszukują sposobów na to, żeby ich treningi stały się jeszcze bardziej efektywne. To właśnie dlatego sięgają po różnego rodzaju suplementy. Szczególnie popularne są boostery treningowe.

Boostery treningowe to suplementy, które stosuje się tuż przed albo niedługo po treningu. Z tego względu dzieli się je na przed i potreningowe. Skład i rola jednych oraz drugich są inne. Boostery przedtreningowe mają na celu przygotowanie organizmu do wysiłku fizycznego, zapewniając siłę i wytrzymałość, a także poprawiając koncentrację. Boostery potreningowe przede wszystkim wspomagają regenerację. Istnieją jednak boostery uniwersalne, które łączą w sobie funkcje przed i potreningowych. Można je stosować zarówno przed, jak i po zakończeniu treningu. Boostery można podzielić także na te, które zawierają kreatynę oraz bezkreatynowe. W tym przypadku różnica między nimi jest oczywista. Kreatyna to substancja, która odgrywa bardzo ważną rolę w suplementacji sportowców, ale należy pamiętać o zasadach jej prawidłowego stosowania. Specjalną kategorię boosterów stanowią boostery azotowe, które zwiększają wydzielanie tlenku azotu. Dzięki dużemu zróżnicowaniu boosterów treningowych każdy człowiek może znaleźć produkt dobrze dostosowany do własnych potrzeb.

hammer-throw-673444_640

Boostery treningowe to suplementy, które mogą pomóc zarówno w sportach siłowych i wytrzymałościowych, jak i mieszanych. Nie oznacza to jednak, że stosowanie tych preparatów jest wystarczające i można zrezygnować z innych suplementów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *