Boostery testosteronu – kiedy po nie sięgnąć?

Boostery testosteronu to preparaty, które cieszą się dużą popularnością wśród sportowców. Jak sama nazwa wskazuje, celem tego typu suplementów jest wspomaganie wytwarzania testosteronu. To hormon, który może ułatwić realizację sportowych celów.

Testosteron to bardzo silny hormon anaboliczno – androgenny, którego najważniejszą funkcją jest wspomaganie syntezy białek, rozbudowa masy mięśniowej i poprawa gęstości kości. Testosteron zwiększa energię fizyczną i psychiczną, a także wpływa korzystnie na wytrzymałość. Oznacza to, że suplementy zwiększające poziom tego hormonu mogą przydać się sportowcom zarówno dyscyplin siłowych, jak i wytrzymałościowych. Testosteron pozwala na dłuższe, a jednocześnie na bardziej intensywne treningi. Boostery testosteronu przydają się także poza treningami. Mężczyźni mogą wykorzystać te suplementy w celu zwiększenia popędu płciowego, ponieważ jest on silnie związany z poziomem testosteronu we krwi. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na kwestię stosowania boosterów testosteronu przez kobiety. Tego typu preparaty przeznaczone są przede wszystkim dla mężczyzn, jednak niektórzy polecają stosowanie boosterów testosteronu także kobietom w okresie menopauzy. Suplementacja nie tylko nie spowoduje problemów, lecz także wpłynie korzystnie na sprawność i samopoczucie.

man-1282232_640

Boostery testosteronu mogą zawierać różne składniki. Bardzo popularne są na przykład preparaty z wysięgiem z tribulus terrestis, jednak dobre efekty zapewniają także takie substancje jak ecdysteron albo epistane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *